Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 18 06 2018 21:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
PostWysłany: 09 12 2017 19:18 

Dołączenie: 08 07 2007 14:57
... czyli dylematy pracowników PPS Piotrkowska 61.
Kilka dni temu poczta dostarczyła do siedziby Związku przy Tramwajowej 21 petycję pracowników socjalnych PPS Piotrkowska w obronie stanowisk ich koordynatorów.
Bez komentarza zostawię zjadliwą formę tej korespondencji, a także to w jaki sposób została przekazana - "po koleżeńsku".
Nie wiem tylko dlaczego pracownicy wyciągnęli stary pomysł Wagnerowej - likwidacji stanowisk kierowników działów, a pozostawienia tylko koordynatorów na Punktach.
Rozmawialiśmy swego czasu na ten temat z niektórymi Kierownikami Wydziałów, znamy ich stanowisko.
Rozmawialiśmy na ten temat też z pracownikami różnych Punktów, którzy przed strajkiem generalnie mieli podobne poglądy jak pracownicy z Piotrkowskiej.
Skoro wywołano "wilka z lasu", poddaję na forum pod dyskusję taką kwestię - czy w przypadku wystąpienia Dyrekcji z propozycją likwidacji jednego ze szczebli kierowniczych, a taki pomysł niejako podsunęli Dyrekcji pracownicy z Piotrkowskiej, lepiej pozostawić stanowiska koordynatorów, a zlikwidować stanowiska kierowników działów?
Co Wy na to?

Temat postu: Re: O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
PostWysłany: 09 12 2017 21:00 

Dołączenie: 23 10 2007 23:08
Miejscowość: ŁÓDŹ
Na razie nie ma takiego dylematu,bo na celowniku p.o. dyrektora są rodziny zastępcze i domy dziecka. Gdybym ja miała wybierać, to wolałabym pozostawić koordynatora, jako osobę bardziej pomocną, dostępną i życzliwą

PostWysłany: 11 12 2017 16:20 

Dołączenie: 21 05 2010 21:55
Nie bardzo rozumiem dlaczego w ogóle mamy wybierać, tak naprawdę w naszej pracy potrzebni są i koordynatorzy i kierownicy.

Profil E-mail  

PostWysłany: 11 12 2017 22:44 

Dołączenie: 07 02 2014 21:23
Skoro są tacy wspaniali i cudowni (oczywiście koordynatorzy) to proponuję przenieść ich do Pieczy zastępczej, mogliby zachować nawet pieczątki :lol: i dyrektor będzie zadowolony, że tylu specjalistów zasiliło szeregi najważniejszego odcinka jego walki na froncie likwidowania łódzkiej patologii.. :D :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 26 01 2018 9:52 

Dołączenie: 08 07 2007 14:57
Do Diony... sorry, ale według Pani Jaszczak to wszyscy są potrzebni MOPs i mają mnóstwo roboty, a tylko nas ocenia po ilości "środowisk"... chcieli nas redukować!!! Nie wiem czy koleżanki z administracji by nas broniły :-( i wolę nie sprawdzać, wystarczy mi nasz strajk, wtedy wystawiły sobie "laurkę".
Nie jest to nasz wybór, ale Dyrekcji... jeśli ja mam wybierać czy ma nas być 280 w terenie i koordynatorzy, zamiast 317 bez koordynatorów - dla mnie wybór jest oczywisty.
Diona, jako specjalista, fachowiec w swojej dziedzinie, naprawdę uważasz, że aż trzy osoby muszą ciebie kontrolować?
Wagnerowa uważała nas za ankieterów, a ta struktura MOPS to odzwierciedla.
Jak chcesz dobrze zarabiać i być szanowanym fachowcem, robotę koordynatora i niektórych koleżanek z działu świadczeń musisz wziąć na siebie.
W przeciwnym razie zapomnij o średniej krajowej, będziesz zarabiać troszkę więcej niż kucharki w MOPS całe życie.
Ja nie zamierzam dla czyjejś wygody szukać drugiej roboty w szpitalu.
Czy iść na emeryturę i za dwa dni wracać w teren dla kasy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość