Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 20 05 2019 5:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 10 05 2014 11:43 
Offline

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
Posty: 69
Krążą ostatnio plotki, że nasza jaśnie oświecona pełniąca obowiązki postanowiła zrobić porządek z zarządem naszego związku.
Wieść niesie, że zaczęła swoją nową misję od nagonki na Sylwka.
Reorganizacja się nie udała, specjalizacji nie pozwoliły wprowadzić związki, to może teraz się coś uda?
Nie ważne czy w zgodzie z prawem czy nie.
Ponoć następna w kolejności jest Agnieszka, potem Alicja, i zostanie tylko Karol, z którym przecież zawsze może się dogadać.
Coś powinniśmy z tym zrobić! Może na złość Wagnerowej niech niezrzeszeni pozapisują się do związku?
Może zbierzmy jakieś podpisy w obronie kolegi, któremu między innymi zawdzięczamy wywalczenie ostatnich podwyżek?
Po mieście krążą plotki, że w MOPS to tylko "[HORTENSJA] i [GOŹDZIK]" i gdyby nie związki, mielibyśmy zupełnie już [NIE JEST DOBRZE].
Chyba jednak coś w tym musi być, skoro zaraz po zażegnaniu groźby strajku, Wagner stara się zniszczyć związki.
Legalnie czy nie, jak w jakiejś prywatnej firmie wyrosłej z handlu na bałuckim rynku, a nie w poważnej instytucji publicznej.
Jak długo MOPS będzie działał jak prywatna firma Wagnerów, Mertynów?
Idą wybory samorządowe, może pora udać się do radnych i zapytać co zrobią z tym układem w MOPS po wyborach?
Może uporządkują wreszcie MOPS i to jeszcze przed wyborami?
A może związki wezmą się w garść i zaczną porządki w MOPS już teraz?
Ale chyba najpierw trzeba wysprzątać zarząd z piątej kolumny, bo w przeciwnym razie można sobie od razu darować wszelkie działania...
W kupie siła.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 16 05 2014 9:08 
Offline

Dołączenie: 23 01 2014 15:42
Posty: 44
Wybory niewiele zmienią. Najwyżej zdemontują obecny układ i zainstalują nowy. Zawsze w MOPS będzie jakiś układ bo taki mamy ustrój. Rządzą układy. Obecny jest rzeczywiście niezwykle destrukcyjny, zachłanny i bezczelny. Kolejny będzie podobny lub jeszcze gorszy. Związek jest od tego, żeby w tym szaleństwie zapewnić maksymalną ochronę pracownikom socjalnym. I walczyć o ich prawa. Ustroju raczej nie zmieni.

Z tego co widzę to największą słabością związku jest wspomniana przez Zniesmaczoną "piąta kolumna" w zarządzie. To dziwne zjawisko. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, a wielu ciągle daje się nabierać na mętną gadkę tej persony, jej pozorne działania dla związku i rzeczywiste dla siebie. Niektórzy pracownicy Bałut niemal wielbią tę osobę nie bacząc na to , że w manipulowaniu i kłamaniu nie ma sobie równych. Aktualnie wróble ćwierkają, że persona ta wystawia nam przewodniczącego związku do odstrzału... Ma mieć w tym procesie swój udział jako wytrawny manipulator. Sądzę, że czyni to z niskich pobudek, czyli z woli zajęcia stanowiska przewodniczącego. Pewnie liczy na to , że nasz chwiejny zarząd ponownie go wybierze jeśli Sylwka zabraknie... Dla świętego spokoju. Co chyba nie jest wcale niemożliwe...

Prosta medycyna ludowa każe przeciąć i wycisnąć nabrzmiały wrzód. Potem zdezynfekować i zapomnieć, że był. Pielęgnowanie wrzodu grozi sepsą. Jej pierwsze objawy w związkowym organiźmie są już zauważalne.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 16 05 2014 15:03 
Offline

Dołączenie: 27 08 2007 8:28
Posty: 146
Miejscowość: Łódź
Ten zarząd nie taki najgorszy. Parę konkretnych spraw załatwił. A owrzodzenie można leczyć. Lub wycinać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 16 05 2014 21:14 
Offline

Dołączenie: 15 05 2014 14:14
Posty: 3
Witam drogich kolegów i drogie koleżanki,

oczywistym wydaje się, że w przypadku udanego zwieńczenia mobbingu stosowanego przez naszą dyrekcję na jednym z nas musimy stanąć za nim wszyscy. Jest to doskonała okazja, aby pokazać szefostwu, że takie akcje nie przejdą. Jeżeli uda się z jednym to uda się z każdym. Jednakże patrząc na zaangażowanie naszych kolegów na ostatniej prostej przed strajkiem należy zadać sobie pytanie jak to się skończy? Większość osób zapewne powie, że szkoda chłopaka, dobrze robił i czym prędzej udadzą się "załatwiać sprawy w terenie" mając głęboko w rzyci to co się z nim stało. Jaka jest recepta na uniknięcie takiego stanu rzeczy ? Wprowadzenie obowiązku podpisywania się na liście o godzinie 16 W tym momencie większość z was pluje jadem na monitor, ale zastanówcie się czy nasi koledzy pracujący według schematu 8-11 dyżur ,a następnie rura w TZW TEREN nie musiałaby zmienić swojego podejścia do tej pracy? Wtedy wszyscy mieliby czas na odpowiedź na jedno zajebiście ważne pytanie: Gdzie ja pracuje? Może czas skończyć niekończące się utyskiwania na temat podwyżek, a czas zacząć interesować się elementami naszej pracy, które są naszą wizytówką na świat? Jak ktokolwiek ma nas poważnie traktować skoro pracujemy w obleśnych, często karygodnych warunkach? PPS znajdujące się kamienicach gorszych od ruin wystawianych przez UML na sprzedaż? Jak mają nas szanować ludzie jak nie mamy podstawowych narzędzi takich jak komputer, drukarka itp? Jak mamy być profesjonalistami skoro bliźniaczo podobne sprawy na różnych wydziałach mają inne rozstrzygnięcia? Przyszedł czas, abyśmy sami zaczęli się szanować. Szanować się zaczniemy, gdy zamiast 80 środowisk będziemy mieli 40. Wtedy nawet z nudów pracownik w godzinach 8-16 ruszy dupę do zrobienia czegokolwiek na rzecz klientów.
Brakuje wam chęci i motywacji?
A co powiecie na wprowadzenie okresowych ocen kompetencji? Przykładowo wszyscy dostają premie na poziomie 10%, a to co miałoby być wypłacone powyżej 10% raz na 3-4 miesiące byłoby wypłacane dla osób mających inwencję i zaangażowanie w pracę i tworzących coś ponad?
A co byście powiedzieli, aby część stanowisk zmienić z dożywotnich na okresowe? 1-2 stanowiska na wydziale byłby wyłanianie w ramach corocznego testu wiedzy? Możliwość awansu na chociaż rok będzie ogromnym wyróżnieniem i motywacją zarówno dla kompetentnych, jak i ambitnych.
Ważnym elementem do dyskusji jest ogromna niesprawiedliwość co do prowadzonych przez nas terenów. Jak osoba mająca pod opieką enklawę biedy w której jest ogrom pracy może dostawać taką samą pensję co osoba mająca same stałki i usługi, w których najpoważniejszym problemem może być zepsuty odkurzacz starszej pani?

Wracając do sedna, pani Dyrektor się z nas śmieje, bo jesteśmy śmieszni. Kłócimy się między sobą nie potrafiąc dojść do konsensusu. Wszyscy mówią tylko kasa kasa i kasa, a nie są poruszane kluczowe problemy związane z naszą pracą. Pamiętajcie, że obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy. Nas nie obchodzi jak ma to zrobić. To musi być zrobione. Jeżeli nie ma warunków, to tym samym nie ma pracy.

A co do osoby o której piszecie wyżej. Nie sra się tam, gdzie się je. Może po prostu się już najadł i potrzebna jest tu zmiana stołówki. Tyle


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 21 05 2014 15:25 
Offline

Dołączenie: 23 01 2014 15:42
Posty: 44
Powyższy wytłuszczony na czerwono pomysł, aby w ramach przeciwstawiania się mobbingowi podpisywać listę o 16 uważam za absurdalny. To tak jakby w ramach walki z głodem ograniczyć sobie ilość posiłków.
Zachowania mobbingowe są szczególnie pielęgnowane na Górnej, skąd wywodzi się obecna dyrektorka. Nie dziwmy się zatem, że ta pani nie potrafi inaczej. Przesiąknęła jadem na wskroś. Mobbing jest trudny do udowodnienia. Dlatego osobowości prymitywne chętnie stosują go w relacjach z podwładnymi.

Co do naszego solidaryzmu , to rzeczywiście nie jest on doskonały. Ale zdarzały się pozytywne sytuacje. Miejmy nadzieję, że nasz przewodniczący nie skończy jako kozioł ofiarny...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 26 05 2014 10:13 
Offline

Dołączenie: 12 04 2014 11:00
Posty: 1
Dziwny jest ten MOPS,
wszyscy wiedzą o co chodzi, kto skąd się wywodzi i jaki tak naprawdę jest, a nikt z tym nic nie robi.
Już zapomnieliśmy o sprawie z Bałut i sprawnym zamieceniu jej pod dywan.
Teraz następny pracownik jest celowo i w sposób zorganizowany nękany, a my nic nie robimy.
Może się obudzimy zanim będzie za późno...
:?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 28 05 2014 13:03 
Offline

Dołączenie: 18 05 2012 19:21
Posty: 10
Patrzę, słucham, czytam, myślę sobie,
żeby to wszystko nie skończyło się jak w tej bajce...
Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 30 05 2014 9:40 
Offline

Dołączenie: 05 12 2007 22:36
Posty: 28
Cześć Socjalni,
przeczytałem na stronie związku, że Karol wreszcie zrezygnował!
A Wagner wycofała się pod naciskiem PIP z poronionego pomysłu premii za projekt!!
Będą dodatki specjalne, nikt nas w karolka nie zrobi z kasą za projekt... i chyba tylko za projekt :-(
Tylko co to za kasa, dwa razy do roku jakaś jałmużna :oops: :oops: :oops:
Ale jakieś symptomy, że nie jest to prywatny folwark już się pojawiają :evil:
Niech moc będzie z Tobą Alicja!
A Ten Wredny niech się trzyma i się Wagnerzycy nie daje! ;-) :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 30 05 2014 14:27 
Offline

Dołączenie: 15 05 2014 14:14
Posty: 3
ariel napisał(a):
Powyższy wytłuszczony na czerwono pomysł, aby w ramach przeciwstawiania się mobbingowi podpisywać listę o 16 uważam za absurdalny. To tak jakby w ramach walki z głodem ograniczyć sobie ilość posiłków


Przeczytaj raz jeszcze co zostało przeze mnie napisane. Chodziło mi o to, że jedynym środkiem mobilizacji "obojętnych" (czyt. dyżur i rura w tzw. teren) będzie przymuszenie ich do zmiany swej neutralności w momencie, gdy zostaną ukrócone te patologiczne dla naszej grupy zachowania. Powtarzam raz jeszcze, że najpierw patrzmy na siebie i bądźmy w porządku, a później skupmy się na wspólnym działaniu na rzecz poprawy warunków pracy.

I bardzo proszę pisać tutaj bez osobistych wycieczek względem pani dyrektor, bo o ile się nie mylę to z jej ust nie padło publicznie żadne ośmieszające stwierdzenie w stronę którejkolwiek z nas. Nasz język świadczy o nas samych. Jeżeli wypowiadamy się na forum jak wsioki to tak też będziemy traktowani.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 30 05 2014 14:31 
Offline

Dołączenie: 15 05 2014 14:14
Posty: 3
[quote="Superego"]
Będą dodatki specjalne, nikt nas w karolka nie zrobi z kasą za projekt... i chyba tylko za projekt :-(
Tylko co to za kasa, dwa razy do roku jakaś jałmużna :oops: :oops: :oops:
/quote]


Jak masz możliwość przelicz sobie stawkę godzinową jaka wychodzi Ci za działanie w projekcie. Ilość godzin poświęcona na przepisanie paru dokumentów dzielona na kasę jaką się za to otrzymuje. Mówienie o jałmużnie jest po prostu śmieszne...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 30 05 2014 21:02 
Offline

Dołączenie: 27 08 2007 8:28
Posty: 146
Miejscowość: Łódź
W przedostatnim poście disney 69 napisał(a) " Powtarzam raz jeszcze, że najpierw patrzmy na siebie i bądźmy w porządku, a później skupmy się na wspólnym działaniu na rzecz poprawy warunków pracy". Pozwolę się nie zgodzić z tym postulatem.

Gdybyśmy stosowali się do tej zasady to mielibyśmy tu nadal warunki pracy i płacy jak w 2007 roku. 800 - 1000 zł na rękę , brak dostępu do komputerów, drukarek, kopiarek, komórek służbowych, internetu, o projekcie systemowym moglibyśmy jedynie pomarzyć. Jeszcze kilka lat temu postulowanie tego co dziś jest codziennością wywaływało jedynie uśmiechy pełne politowania u naszych przełożonych i u wielu naszych kolegów...
Tymczasem dzięki walce związkowej płace wzrosły dwukrotnie a warunki pracy są nieporównywalne z tamtymi. Oczywiście trzeba działać dalej.

Świata nie naprawimy. Ludzkiej natury także nie zmienimy. Możemy jednak dbać o nasze interesy. Co z powodzeniem czynimy od 7 lat.

Zauważyłem że disney 69 dołączył(a) do forum 2 tygodnie temu. Może więc nie pamięta starych czasów'? Jeśli tak , to tym bardziej nie powinien(na) wypowiadać się tonem gospodarskim - "I bardzo proszę pisać tutaj bez osobistych wycieczek względem pani dyrektor..." Może niech zacznie od siebie realizować swój postulat - NIECH BĘDZIE W PORZĄDKU i nie podlizuje się dyrekcji. Poza tym nie zauważyłem, żeby ktoś tu czynił osobiste wycieczki w kierunku pani Wagner. To co czytam powyżej to jedynie krytyka jej działalności zawodowej.Czasem ostra lecz zupełnie słuszna i mieszcząca się w narracji internetowego forum. Nikt tu się nie czepia jej życia osobistego, wyglądu, upodobań itp...

Prezentowane wyżej przez disney 69 pseudomoralizowanie niczemu nie służy. Jedynie mąci wodę. Niemniej każdy ma prawo głosu. Amen :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 02 06 2014 8:31 
Offline
Site Admin

Dołączenie: 22 06 2007 21:46
Posty: 34
Na prośbę Pani Alicji Nowakowskiej, Przewodniczącej Zarządu ZOZ ZZPS w MOPS w Łodzi publikujemy poniższe pismo, jako komentarz Zarządu do tego wątku Forum, które Związek otrzymał w piątek 30 maja 2014 r. o godzinie 15:30.

[attachment=0]WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ SYLWEK.jpg[/attachment]


Załączniki:
WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ SYLWEK.jpg
WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ SYLWEK.jpg [ 502.75 KiB | Obejrzany 23681 razy ]
Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 02 06 2014 8:55 
Offline

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
Posty: 69
Za to Karol zrezygnował z dniem 30 maja 2014 r.

http://www.socjalni.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 02 06 2014 9:53 
Offline

Dołączenie: 07 02 2014 21:23
Posty: 14
Czyżby kolega Karol chciał uniknąć konfrontacji z panią dyrektor? Jako członek zarządu musiałby przecież podpisać się pod odpowiedzią na powyższe pismo (dosłownie opowiedzieć się po której stronie chce być). Może wtedy padłaby jasna deklaracja w co kolega chce grać?
Niech Zarząd szybko zwoła zebranie, bo oprócz omówienia tematu reakcji naszej grupy zawodowej na otrzymane „pismo”, nasuwa się coraz więcej pytań – chyba zbyt wiele spraw trzeba wyjaśnić.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy MOPS to prywatna firma Wagnerowej?
PostWysłany: 02 06 2014 11:50 
Offline

Dołączenie: 05 12 2007 22:36
Posty: 28
Coraz "lepiej" się dzieje w mopsie, Wagner poszła na całość, niezły sprawdzian naszego koleżeństwa.
Ciekawe co na to Karol?

Ciekawe co na to inne związki zawodowe, a szczególnie solidarność, która w geście solidarności nawet do Radomska jeździ?
Mamy tutaj nasze małe "Radomsko", "Lidla", "OPS m.st. Warszawy - Śródmieścia" itp. w naszym łódzkim MOPS w 2014 roku.
Pożyjemy, zobaczymy...

Do Disney - uważasz, że 15 złotych miesięcznie, dwa razy do roku, za 5 osób w projekcie jest super?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group