Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 10 2018 15:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: odpłatnośc za DPS a brak zgody na wywiad
PostWysłany: 19 07 2015 21:33 

Dołączenie: 19 07 2015 7:21
Witam, proszę pomóżcie!
Mam do przeprowadzenia wywiad środowiskowy z członkiem rodziny zobowiązanej do odpłatności za DPS. Mieszkańcem DPS jest ojciec, z którym syn nie utrzymywał kontaktu. Staruszek to alkoholik, który przepił życie i zrujnował spokój rodziny.
Podczas "wstępnej" rozmowy z synem ustaliłam, że dochód jego rodziny za ostatni miesiąc przekracza 300% kryterium, o kwotę 1000zł, jednak sytuacja rodziny jest taka że mężczyzna zarabia większą kasę w okresie letnim i odkłada pieniądze na okres zimowy, żeby przeżyć, opłaci rachunki i spłacać kredyt hipoteczny. Młode małżeństwo dorabia się wszystkiego od przysłowiowej łyżeczki. Podano mi, że dochód rodziny za ostatni rok nie będzie przekraczał tych 300% kryterium. No i w tym miejscu mam dylemat.
Proszę napiszcie: Czy jeśli chłopak nie wyrazi zgody na wywiad, to po ściągnięci dochodu za 2014 z Urzędu Skarbowego, w którym dochód mu nie przekroczył kryterium mogę go zwolnić z tej nieszczęsnej odpłatności I dać rodzinie spokojnie żyć. Jakie macie pomysł, żeby pomóc tej rodzinie.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: odpłatnośc za DPS a brak zgody na wywiad
PostWysłany: 15 08 2015 13:02 

Dołączenie: 08 07 2007 14:57
Witam,
miałem podobną sytuację z moimi klientami. Wszystko zależy od kierownika Ośrodka, możesz przeprowadzić wywiad z tym chłopakiem i wnioskować o umożenie odpłatności z przyczyn społecznych - postawa ojca, który nie wywiązywał się z obowiązków rodzicielskich.
Ponadto jeśli to jest dzialalność gospodarcza, to przecież w grę wchodzi oświadczenie - uśredniony dochód miesięczny może nie przekroczy kryterium.
Ja pisałem o umożenie odpłatności z uwagi na postawę szanownego rodziciela - pijaczek i bumelant, który m.in. okradał własne dzieci.
Dyrekcja umarzała.
Przy braku wywiadu/nienawiązaniu kontaktu z klientem bez wyroku sądu też nic chłopak nie zapłaci za tatuńcia.
Koniec tematu.
;-)
Pozdrawiam!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość