Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 10 2018 16:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Na co czekamy? Na strajk, na cud, znowu na "gówno"
PostWysłany: 10 09 2015 18:13 

Dołączenie: 07 02 2014 21:23
Miał być protest w Łodzi, wyjazd do Warszawy... a tym czasem nic się nie dzieje. Zarząd podpisał jakieś dziwne porozumienia z jedynym akceptowalnym w związkiem zawodowym w tej instytucji i co.. i znowu czekamy uwiedzeni piękną obietnicą czegoś wspaniałego (wcześniejsze obietnice padały głównie z ust p.Treli) A tym czasem "S" od 1,5 roku prowadzi mediacje, które nie mają końca, a tak na prawdę nikt nie wie czego dotyczą, bo to tajemnica. Obecnie po MOPSie krążą listy poparcia składające się z trzech pytań, a zaczynające się od najważniejszej rzeczy tj. wyrównań! No właśnie czy jest to referendum strajkowe czy po protu pytają pracowników (w tym socjalnych) czy mimo podpisanego porozumienia nadal czujesz się jak z łodziej naszych podwyżek? Mało mi się to podoba, bo jeżeli mamy liczyć na profity typu 30 zł odzieżówki (przeciek z mediacji prowadzonej przez "S") to przestanę gniewać się na Karola, który poprzednio obiecał 500 a załatwił 390.(oczywiście nie sam - ale za to bez porozumień "sierpniowych")

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Na co czekamy? Na strajk, na cud, znowu na "gówno"
PostWysłany: 14 09 2015 14:57 

Dołączenie: 23 01 2014 15:42
To ty dostajesz 390 zł odzieżówki???

Profil E-mail  

PostWysłany: 15 09 2015 19:42 

Dołączenie: 15 05 2010 16:28
Ja już na nic nie czekam. Po moich koleżankach widzę, że motywacja do protestu, do zadbania o własne interesy jest żadna. U mnie ludzie przychodzą na dyżur, przyjmują klientów, wypisują się w teren i wychodzą. Nie ma mowy zrobieniu czegoś wspólnie, nie ma mowy o zrobieniu czegoś w sprawie poprawy waunków pracy (a u nas są one fatalne). Zawsze w takich przypadkach jest jedna odpowiedż: to i tak nic nie da. I tak siedzimy, nic się nie dzieje, jest coraz gorzej, pracy coraz więcej i znikąd nadziei.
Ze strony związków zawodowych brak aktywności - a przynajmniej ja nie wiem, żeby coś się działo.
Politycy - naobiecywali, ale nic z tych obietnic nie wyszło.
I czekajmy tak dalej a na pewno doczekamy się jednego - dołożą nam obowiązków! I to jest jedyny pewnik!

Profil E-mail  

PostWysłany: 17 09 2015 20:31 

Dołączenie: 21 05 2010 21:55
Zgadzam się z socjalną, ja też obserwuję podobne zachowania, wszyscy chowają głowy,spełniają grzecznie wszystkie nakazy ( nie upominają się już o nic, nawet o artykuły biurowe), niespecjalnie też chcą rozmawiać o naszej trudnej sytuacji. Mam wrażenie, że większość osób jest po prostu zadowolona z warunków pracy i płacy.

Ale jeszcze bardziej niepokoi mnie zachowanie naszych związków; ciągły brak konkretnych informacji, wszystko owiane mgiełką tajemnicy, brak efektów działań to wszystko powoduje, że coraz więcej osób wypisuje się ze związków, a przecież powinno być odwrotnie. W taki sposób niczego nie osiągniemy. :(

Profil E-mail  

PostWysłany: 18 09 2015 14:50 

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
Jest "dobrze", a będzie jeszcze lepiej...
ludzie są jacyś zdołowani, bez energii i to się udziela. Nie dziwię się naszym związkowcom, że jakoś oklapli.
Nie bronię ich też, bo taka jest ich rola, żeby resztę załogi animować i ciągnąć do przodu, wbrew tej inercji i lenistwu.
Wybory idą, jest czas żeby przypomnieć się naszym władzom, ruszyć szanowne cztery litery z punktów i wyjść na ulicę po swoje.
Wieczory jeszcze są ciepłe i miłe, w sam raz na jakąś blokadę drogi.
Tylko czy ktoś to zrobi, cokolwiek?
Bo dalej będzie tak dobrze, a nawet jeszcze lepiej, czy w płacach, czy w warunkach pracy.

PostWysłany: 18 09 2015 20:09 

Dołączenie: 18 05 2012 19:21
Czy ktoś wie o co chodzi z tym zbieraniem podpisów?
Kto to zbiera? Solidarność czy socjalni?
Dziwny jest ten pierwszy punkt - z wykluczeniem pracowników socjalnych i koordynatorów z pieczy? Ktoś to podpisuje?
To jest jakieś referendum?
Ktokolwiek coś wie i wytłumaczy mi?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość